9 . Y ı l ı m ı z

Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret

Yeni Başlayanlar İçin E-Ticaret

Free photo cyber monday shopping sales

İnternet çağı son hızla devam ediyor. Sürekli olarak insanların karşısına yeni yeni olgular çıkıyor. Kimi zaman insanların daha önce hayal bile edemediği olgular var. Nitekim bu yazıda da sizlere yeni başlayanlar için e-ticaret satış artırma teknikleri hakkında adım adım bilgiler vermeye çalışacağız.

Burada kavramları detaylı olarak anlatmadan önce özellikle ifade etmek gerekir ki bilgisayarın ve akabinde internetin insan yaşamına girmesi ile kavramlar nerede ise dünyada tüm kavramlar yerinden oynamış durumdadır.  İnsanların yaşamını kolaylaştıran, değiştiren olgular ortaya çıkmıştır. Bu kavramlardan bir tanesi de e-ticaret olgusudur.

E-Ticaret Nedir?

Free photo online fashion shopping with laptop

Kısaca e-ticaret adı verilen kavramın sözcük açılımı elektronik ticarettir. Yani herhangi bir metanın elektronik ortamda satışına verilen isimdir. Günümüzde ticaret olgusu da değiştiği için artık normal klasik olan ticaretin yerini internet ortamında kişilerin açtıkları sanal mağazalarda ürün satışı almış durumdadır.  Bu da beraberinde normal satış ile ulaşılamayacak olan dünyanın bir lokasyonunda bulunan insanlara da ürün satışını beraberinde getiren bir olgudur. Üstelik rekabet edilebilirlik koşulları içinde firmaların ayakta kalması için bu tür işlemlere çok ciddi gereksinimleri vardır. O yüzden de her firma hizmet alanı ne olursa olsun bu tür ticaret platformlarında yerini almak durumdadır. Bu da özellikle yeni başlayanlar için e-ticaret satış artırma teknikleri konusunda bilgi sahibi olmalarını kaçınılmaz bir hale getiriyor.

Yapılması Gereken Temel İşlemler

Free photo red warning alert risk danger sign icon symbol illustration isolated on red background 3d rendering

Şimdi işin biraz daha detayına girmek gerekir ise yeni başlayanlar için e-ticarette satış artırma teknikleri konusunda verilebilecek olan temel bilgiler şu şekildedir:

 • Eğer firmanın bu konuda en ufak bir bilgisi yok ise o zaman mutlaka alanında uzman deneyimli bir firma ile çalışmalıdır.
 • Burada olaya bir bütün olarak bakmakta fayda vardır.
 • Hedef kitlesi doğru bir biçimde tespit edilmelidir.
 • Seçilen hedef kitlesine uygun olarak sosyal medya hesapları belirlenmeli ve bunlar aktif doğru biçimde kullanılmalıdır
 • Özel, doğru hashtag kullanımları yapılmalıdır
 • Sosyal medya hesapları elbette e-ticaret sitesi ile ilişkilendirilmelidir.
 • Kullanılan görseller gerçek ve orijinal olmalıdır
 • Görüntü kalitesi fotoğraflarda yüksek çözünürlükte olmalıdır
 • Farklı mecralar üzerinden e-ticaret sitesi beslenmelidir.
 • Reklam ve pazarlama olgusu asla göz ardı edilmemelidir.
 • Kimi zaman çok cazip kampanyanlar ve şok indirimler yapılmalıdır.
 • Adım adım ilerlenmesi gerektiği yüksek riskler alınmaması gerektiği unutulmamalıdır

Bilinmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Question mark on bubble speech sign or symbol icon 3d rendering

Yeni başlayanlar için e-ticarette satış artırma teknikleri hakkında üstte bu bilgiyi verdikten sonra bu işin son derece profesyonel olarak yapılması gereken bir iş olduğu ve en ufak bir riske yer olmadığı unutulmaması gerekir. Elbette işin başında ister profesyonel hizmet alınsın, ister kişi kendi olanakları ile yapsın işin belli bir maddi boyutu olduğu unutulmamalıdır.

Bu Hizmet Nereden Alınır?

Free photo businessman saving money

Yeni başlayanlar için e-ticaret satış artırma teknikleri noktasında bu alanda kendini kanıtlamış doğru referansları olan firmalardan hizmet alınması gerekir ki Wind Medya bu alanda hizmet alınabilecek en doğru adreslerin başında geliyor. Siz de güvenle buradan hizmet alabilirsiniz.