9 . Y ı l ı m ı z

Instagram ile E-Ticaret

Instagram İle E-Ticaret Sitenizin Trafiğini Arttırın

Free photo influencer marketing job concept

Ünlü bir antik Yunan düşünürünün de ifade ettiği gibi değişmeyen tek şey değişim. Nitekim sürekli olarak insanların karşısına yeni yeni gelişmeler, daha önce hiç kullanmadığı kavramlar çıkıyor. Özellikle önce bilgisayarların ortaya çıkışı, sonra da bugün artık kimselerin onsuz yaşamayı düşünemediği internetin ortaya çıkışı tüm taşlar adeta yeryüzünün tüm noktalarında yerinden oynadı.İnsanlar nerede ise A’dan Z’ye tüm işlerini internet üzerinden hallediyor. Ticaret bile internet üzerinden yapılmaya başladı ki internet üzerinden yapılan ticarete verilen isim kısaca e-ticaret. Uzun ismi ile elektronik ticaret. Kişiler dünyanın bir başka noktasında olan insanlara hiç yerlerinden kalkmadan ürün hizmet satışı yapabiliyorlar. Bunu daha etkin hale getirmek, daha fazla kitleye ulaşmak için ise yine internet ortamında kullanılan sosyal medya platformları bulunuyor. Onlardan bir tanesi de Instagram. Siz de Instagram ile e-ticaret sitenizin trafiğini arttırın ve çok daha fazla kitleye ulaştırın. İster tek başınıza ister alanında uzman, tamamen profesyonel bir kadrodan.

Instagram Üzerinden Yapılabilecek Olanlar

Free photo 3d realistic isolated isometric instagram icon

Instagram ile e-ticaret sitenizin trafiğini arttırın noktasında öncelikli olarak Instagram üzerinde tamamen e-ticaret siteniz ile ilgili tam anlamı ile profesyonel kişiye özel olmayan, kişisel özel bilgiler içermeyen bir sayfa açmak gerekir. Bu ilk adımdır.

Sayfa açıldıktan sonra açılan sayfanın tanıtım kısmında mutlaka e-ticaret sitenize yönlendirme yapılması gerekir. Böylelikle Instagram sayfanızda ürünleri görenler doğrudan giderek e-ticaret siteniz üzerinden alışveriş yapabilsin.

Sayfanızda düzenli olarak ürünleriniz bulunmalı ve kesintisiz olarak Instagram akışı sağlanmalıdır. Yapılan tüm tanıtımlarda hashtag kullanılması gerekir.

Yine e-ticaret sitenizin trafiğini artırmak, görünürlüğünüzü, bilinirliğinizi yükseltmek için canlı yayınlar, çekilişler yapabilirsiniz.

Bilinmesi Gereken Önemli Hususlar

Free photo yellow triangle warning sign icon isolated

Instagram ile e-ticaret sitenizin trafiğini arttırın demek ve hariçten gazel okumak kolay ve basit gibi görünebilir. Lakin bu iş tamamen profesyonel bir iştir ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar detaylandırarak yapmak gerekir. Örneğin hashtag kullanımı çok fazla olmamalı ve hedef kitleye uygun bir biçimde yapılmalıdır. Burada iki ile 8 arası hashtag iyidir.

Instagram üzerinde olan görseller orijinal size ait görseller olmalı ve görüntü kalitesi yüksek olmalıdır. Tüm İnstagram paylaşımları hedef kitleye uygun bir biçimde gerçekleştirilmelidir. Eğer yurt dışı da hedefleniyorsa İngilizce ve)veya ilgili ülkenin dilinde de paylaşımlar yapılmalıdır.

Bu Hizmet Nereden Alınır?

Instagram ile e-ticaret sitenizin trafiğini arttırın deyip üstte bu bilgileri verdikten sonra siz yine de kalite ayrıntıda gizlidir şiarı ile, işinizi riske atmamak adına profesyonel bir ekipten destek alarak süreci en doğru biçimde yürütmek isterseniz Wind Medya ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Firma alanında uzman kadrosu ile tam anlamı ile yaptığınız işin türü ve kapsamı ne olursa olsun profesyonel olarak hizmet verir.  Sizin Instagram ile e-ticaret sitenizin trafiğini arttırın denilen noktada müşteriyi ve hizmetlerini son derece iyi bir biçimde analiz ederek etkin sonuçlar üretir. Hem kısa vadede hem de uzun vade de sizde elektronik ticaret sitenizin trafiğinin arttığını ve müşteri sayınızın büyüdüğünü görürsünüz. Bu da uzun vadede size ciddi anlamda satış ve ciro olarak döner.