9 . Y ı l ı m ı z
Teklif Yönetimi

Pazarlamanın hemen ardından müşterilerinizin kolaylığı için teklifler hazırlamanız gerekir. Şirket ya da işletmeniz için olası bir müşteri hakkında mümkün olduğunca çok bilgi toplamak ve taleplerinin ne kadar olduğunu belirlemek için teklif yönetimini kullanabilirsiniz. Bu onları nasıl bölümlendirmek istediğinizi ve özelliklerine dayalı olarak odaklanmanız gereken işlevsel alanları belirlemenizi sağlar.Teklif yönetimi programı sayesinde içerisinde oluşturulan tekliflerin hangi temsilci tarafından oluşturulduğu, geçerlilik tarihleri, ne durumda oldukları, miktarları ve bunlara benzer detayları girebilir, inceleyebilir, analiz edebilirsiniz.Hazırladığınız teklifin maliyetini tek tuş yardımı ile kolayca anlık hesaplayabilirsiniz. Sistemde takip edilen para birimlerine göre ayrı ayrı alabileceğiniz maliyet raporunda ürünlerin alış, satış, alış toplam, satış toplam, toplam kâr, kâryüzdesi gibi alanları izleyebilirsiniz, takip edebilirsiniz ve veri analizi sayesinde geleceğe yönelik hamleler yapabilirsiniz.Ayrıca teklifler satışa dönüştü mü, takipte mi, rakibiniz satış yaptı ise hangi rakip bu işi nasıl aldı, ne kadara aldı gibi güncel takip aşamalarını kayıt altına alarak, ihtiyaç duyulan analizleri çıkarabilirsiniz. Böylece geleceğe yönelik hamlelerinizi şekillendirebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz teklifleri Word, Excel, PDF gibi programlarla oluşturduğumuz teklif şablonlarıyla çıktı alabilir ve detayları ile birlikte takip edilebilirsiniz.

Müşteriye Yönelik Teklif Yönetimi

Müşterinizin teklifi göreceği (PDF, Word, Excel dosyası olarak hazırlanmış) ön yüz için firma ya da işletme bilgileriniz ve teklif şartlarınız ile ilgili teklif şablonu hazırlanır. Teklif tamamlandıktan sonra PDF dosyasına çevirmek istediğinizde otomatik olarak daha belirlediğiniz şablona çevirir ve e mail atmak istediğinizde de otomatik olarak kendi e mail adresiniz üzerinden ilgili kişilere otomatik olarak e mail gönderir. Aynı zamanda teklif göndermiş olduğunuz firmanın altına söz konusu olan teklifi kaydeder. Bu şekilde istediğiniz zaman geçmiş tekliflere kolayca ulaşır ve üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Teklif modülü hem Web’den hem de mobil uygulamalar üzerinden gönderilecek şekilde tasarlanmıştır ve sizin kolaylığınız için özellikle bu şekilde kurulmuştur. Dilerseniz müşterinizin yanında mobil uygulama üzerinden teklifi hazırlayarak da gönderebilirsiniz. Her şey kolaylık için özenle seçilmiştir.

Teklif Yönetimi ile Çözümler

Sizin teklif yapınıza göre hazırlayacağımız ara yüz ile teklif vereceğiniz ürünlerinize çok kolay ulaşabilirsiniz. Eğer teklif verirken belli formüller mevcutsa, iskonto oranlarınız değişkense ya da farklı kurlara göre teklif vermeniz gerekiyorsa hazırlayacağımız ara yüz tüm işlemleri otomatik olarak hazırlar, gereken yerlerde elle yapacağınız değişikliklere de izin verir. Dilerseniz teklif hazırlarken maliyetlerinizi de firmanız ya da işletmenize anlık olarak gösterebilir. Belirlemiş olduğunuz bir karlılığın altında teklif oluşursa sizi otomatik olarak uyarır. Böylece istediğinizde anında müdahale edebilirsiniz.Vermiş olduğunuz teklifinizin maliyetini anında hesaplayabilirsiniz.Maliyetlendirme yöntemi ile KDV’li ve KDV’siz tahmini maliyetler, gerçekleşen maliyetler, kat ve katkı payları izlenebilir.Taksitlendirme mantığı ile kolay ödeme planları oluşturulabilir.

Teklif mi Almak İstiyorsunuz?
O zaman Bizimle İletişime Geçin.

Teklif Al