9 . Y ı l ı m ı z
 
 

Size Özel Yazılımlar için Bizimle İletişime Geçin.

Teklif Al 

 

 

Otomotiv Yedek Parça B2B Programının Özellikleri

  • Daha az işletim maliyeti
  • Daha az üretim maliyeti
  • Daha düşük stok maliyeti
  • Daha iyi alış ve satış işlemleri
  • Daha az işletim maliyeti
  • Daha iyi servis
  • Daha fazla kişiye ulaşabilme imkanı
  • Yeni ürünlerin daha hızlı bir şekilde pazara sunulması
  • Rapor takiplerini yapabilme
  • Muhasebe programıyla entegre edilebilme

 

Otomotiv Yedek Parça B2B Programının Sağladığı Faydalar

Sahip olduğu birçok özellik sayesinde Otomotiv yedek parça B2B programı İşletmelerin iş yükünü hafifletirken aynı zamanda müşterilere daha kolay alışveriş ve ödeme imkanı sağlamaktadır.

Müşteri ürünlerle ilgili bilgilere daha çabuk ulaşabilmekte ve gerekli işlemleri kendisi yapabilmektedir. B2B firmaların ihtiyacı olan ürünlere ulaşması için hazırlanmış bir programdır, bu yönüyle tedarik pazarı olma gibi bir fonksiyona sahiptir. Bu yolla yeni pazarlara ulaşma imkanı da daha kolay bir hal almaktadır. Firmalar internet üzerinden istedikleri ürünlerin alım ve satımını rahat ve kolay bir şekilde yapabildiklerinden dolayı zamandan tasarruf edebilmekte, mekan değişikliği yapmak zorunda olmadıklarından, bu yönde yapılacak harcamalarında önüne geçilmiş olmaktadır. Programın en önemli özelliği ise şüphesiz, firmaların daha verimli çalışması, hata ve unutmadan kaynaklı oluşabilecek sorunları en aza indirmesi ve daha kolay bir şekilde ürünlerin takibini yapılmasını sağlamasıdır. Ürün ve hizmetlerle ilgili fiyat verme, teklif sunma ve alma gibi işlemler sunulabilmekte, bu durum alıcı ve satıcıların birçok ürün ile ilgili fiyat değerlendirmesi yapmasına imkan vermektedir. Ayrıca sistem üzerinde ürün stok sorgulaması, online ödeme, iade, cari hesaplar, tüm fatura bilgileri ve tahsilatlarının dökümü, kampanyalar yada duyurular tüm bayilerle aynı anda paylaşılabilmektedir. Bayi bazlı fiyat politikası, ödeme modeli oluşturulup müşteriler ile farklı çalışma modelleri uygulanabilmektedir. Bayi ağları genişletilerek daha büyük alanlara açılmaya da olanak sağlamaktadır.

 

İngilizcesi ‘Business to Business’ kelimelerinin kısaltılmış hali olarak kullanılan B2B ‘firmadan firmaya e-ticaret’ anlamına gelmektedir. Firmalar tedarikçileri, bayileri ve müşterileri ile B2B programı üzerinden iş süreçlerini yönetebilmekte, ayrıca bağlantılı oldukları diğer işletmelerle web üzerinden ticaretlerini gerçekleştirebilmektedirler. Otomotiv yedek parça B2B (Business To Business) programı, otomotiv sektöründe yedek parça hizmeti veren işletmelere kolaylık sağlaması ve işlerini daha profesyonel bir şekilde yürütebilmeleri amacıyla geliştirilmiş bir programdır. Özellikle toptan ürün satan firmalar için çok önemlidir, hem müşteri hem de satıcı için bir çok kolaylık sağlamakta ve aralarındaki ilişkinin sorunsuz bir şekilde oluşturulmasında bir aracı görevi görmektedir. Oluşturulan portallar sayesinde global çapta satıcı ve alıcı firmalar bir araya gelebilmektedirler. B2B programı kullanımı ve kapsamlı özellikleri sayesinde birçok iş yükü hafiflemekte, zaman açısından tasarruf sağlanmaktadır.

Teklif mi Almak İstiyorsunuz?
O zaman Bizimle İletişime Geçin.

Teklif Al