9 . Y ı l ı m ı z

B2B Bayi Sistemi

B2B bayi sistemi genel olarak farklı alanlarda çok çeşitli tedarikçiye ve müşteri kitlesine ulaşan, sayıca fazla satış elemanına sahip pek çok showroom ve mağazası olan firmalar kullanmaktadır. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayan ve nüfus itibariyle yüksek olan bölgelerde bulunan bayilerin siparişi esnasında müşterilerin ürün hakkında en ince ayrıntısına kadar ihtiyaç duyabileceği tüm detayları sunarak verilen sipariş sürecini kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış bir yazılımdır. Böylece bayiler kolayca sipariş verebilirken, firma ise tüm bu siparişleri ve ürünleri raporlama olanağına sahip olmaktadır.

B2B bayi sistemi sayesinde standart olan fiyatların dışında firmanın belirlediği özel müşteriler için özel fiyatlar girilir. Ayrıca her ürün için farklı promosyonlar tanımlayarak firma fiyat politikasını aktif olarak yönetebilme şansına sahip olur. Bu yöntem sayesinde firmalar istedikleri bayiye uygulanan indirimler, olanaklar diğer bayiler tarafında görülmeyecektir. Ana bayiler ve onlara bağlı olan alt bayiler B2B bayi sistemi üzerinden sipariş verebilir ve ödeme yapabilmektedir. Her bayi bu sistemde kendine bağlı olan alt bayiyi izler ve kontrol altına alır. Ana bayi isterse bu sistem üzerinden alt bayiler için komisyon oranını gösterebilir.

B2B bayi sistemi ile firmalar müşterilerinin ana bayilerin ve onlara bağlı olan alt bayilerin hesaplarını tek bir noktadan takip edebilir ve ödemelerini bu şekilde kolayca yapılması sağlanır. Ayrca E-ticaret panelinin sağlam yenilikçi entegrasyon seçenekleriyle bayilere özel ödeme yöntemleri sunulabilinir.

B2B bayi sistemi sayesinde firmanın üst görevlileri bayide bulunan ERP programındaki cari hesaplara tek bir tuşla ulaşabilir. Firmaya bağlı olan bayiler ya da onların alt bayileri özel ıskontolar üzerinden cari extre, çevrimiçi mutabakat, sipariş, ödeme, tahsilât bakiye vb. durumlara ulaşabilir.

B2B Bayi Sistem Özellikleri
  • Bayiye özel çalışma imkanları oluşturma
  • Bayiye özel iskonto belirleme
  • Bayiye özel para birimi oluşturma (euro, dolar, sterlin, yen vb.)
  • Bayi tanımlama veya entegre etme
  • Bayi ve ürün varyasyonu oluşturma
  • Bayilere özel çek sistemi oluşturma
  • Bayilere özel stok dışı satış yapma ve stok gösterimi sunma
  • Sabit bir kurdan fiyat oluşturma veya euro, dolar, sterlin gibi başka para birimlerinden fiyat belirleme
  • Bayiye özel kapsamlı ürün tanımlama

B2B bayi sistemi ile sipariş sırasında mail, fax, telefon kullanılıyor olması sürecin birçok hata ve işlemden geçmesine ve bu durumda da hem zaman kaybına hem de bu alanda yapılacak birçok hatanın önüne geçilmesini sağlar. B2B bayi sistemi özelliği ile sipariş sürecini yakından takip ederek kontrol altına alınan bir sistem ile tüm siparişleri kapsamlı bir şekilde kontrol edebilir ve bu durumda karşılaşabilecek olumsuz durumlarında önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca bu sistem sayesinde geçmiş siparişler, sipariş durumu gibi bilgiler sistem üzerinden sorgulanarak kolayca ulaşılabilir duruma gelir. Kampanyalı satışlar, fiyat değişikliği gibi durumlarda sistem üzerinden tüm bayilere bildirim sağlanır.

 

Teklif mi Almak İstiyorsunuz?
O zaman Bizimle İletişime Geçin.

Teklif Al