Wind Medya ile Dijital Çözümler

1 Web Tasarım
2 İnternet Reklamları
3 Arama Motoru Optimizasyonu

Daha fazlasına mı ihtiyacınız? Hemen bizi arayın ya da e-posta gönderin.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 09:00 - 19:00
Cumartesi 09:00 - 15:00
Pazar Kapalı

Sıkça Sorulan Sorular

Ucuza Google Reklam Vermek, Google İlk Sayfada Çıkmak İstiyorum

SEO Optimizasyonu Nedir? Mobil SEO Nedir? Responsive Tasarım Nedir? Organik Arama Nedir?

Responsive Tasarım Nedir?

Mobil cihazlardan internet sitelerine bağlandığımızda, tasarımın ekran çözünürlüğüne göre kendini adapte etmesi olarak tarif edilebilir. Bir web sayfasının mobil cihazlarda sorunsuz açılması için geliştirilmiştir. Parmak dokunma ölçüleri, dokunma öğelerinin yakınlığı, yazıların punto büyüklüğü ve okuma kolaylığı gibi pek çok kriter bu konuda etkilidir. Google mobil uyumluluk testi vardır. Google'da bu kelimeyi aratırsanız, internet sayfalarınızın mobil uyumlu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Mobil SEO Nedir?

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan bir kavramdır. İnternet sitelerinin mobil cihazlarda hızlı ve hatasız çalışmasını amaçlar. SEO uzmanlık alanına girer. Optimizasyon çalışmasının bir parçasıdır. Mobil cihazlar için ayrı tasarımlar oluşturmak gerekebilir. Kısaca; Mobil cihazlarda yapılan Google aramalarında üst sıralarda çıkmak için kullanılan yöntemlerdir. Bunların başında AMP (hızlandırılmış mobil sayfalar) hazırlamak gelir.

Organik Arama Nedir?

Google arama snuçlarında iki bölüm vardır. Birinci bölüm, reklam alanıdır. Bu alanda yer alan ilanlar reklam ibaresi içerir ve diğerlerinden kolaylıkla ayırt edilir. Organik arama sonuçları (reklamsız doğal arama sonuçları) ise; Google reklamlarının hemen altından başlar. Organik arama sonuçlarında ilk sayfada, hatta ilk sırada çıkmak mümkündür. Detaylı bilgi için lütfen müşteri temsilcimizi arayın.

Nasıl İlk Sayfada Çıkabilirim?

Google arama snuçlarında ilk sayfada çıkmak istiyorsanız iki seçeneğiniz var. Birinci Yol: Organik aramalarda ilk sayfada çıkmak mümkündür. İkinci Yol: Google Adwords Reklamları ile ilk sayfada hatta ilk sırada zahmetsizce ve hemen çıkarsınız.

SEO Optimizasyonu Nedir?

SEO, web sitenizi arama motorları için optimize etme çalışmasıdır. SEO çalışması iki şekilde eksiksiz ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır, aksi halde web sitenize zarar verebilirsiniz. SEO çalışmasının birinci etabı site içi (on page) SEO. İkinci etabı ise; Site dışı (off page) SEO çalışmasıdır.

Site içi SEO çalıması bir dizi ve zahmetli çalışmalar sonucunda internet sitenizin hızlı ve hatasız açılması olarak özetlenebilir. Meta tagların, H1 etiketlerinin düzenlenmesi, robots.txt dosyasının oluşturulması, sitemap.xml dosyasının oluşturulması, içerik analizi, link analizi, site mimarisi, JS optimizasyonu, CSS optimizasyonu, W3 standartlarına uygunluk, kırık link ve açılmayan resimler gibi 40 kadar aşamadan oluşur. Bu aşamalar sırasıyla tamamlandıktan ve testlerden geçtikten sonra sıra site dışı SEO çalışmasına gelir.

Site dışı SEO çalışmasının temelinde internet sayfalarınızın popülerliğini arttırmak ve daha fazla kullanıcıya erişmek yatar. Bu neticeye ulaşmak için öncelikle rakip analizi ve kendi sitenizin konumu tespit edilir. Sizin internet sitenizin eksik olduğu alanlar ve rakiplerinizin önde olduğu alanlar kıyaslanarak web sitenizin sıralamasını daha iyi bir konuma getirmek için yapılan çalışmalar olarak özetlenebilir. Bu çalışmaların başında Sosyal medya hakimiyeti gelir. Ayrıca; Nerede, neyi, nasıl yapmanız gerektiğini bilerek aşırı yoğun SEO çalışmasından dolayı Google cezalarına çarptırılmadan hareket edecek tecrübede olmanız gerekmektedir.

Bu konularda başvurabileceğiniz profesyonel platformlar bulunmaktadır. Bunların bazıları: Alexa, Moz, Ahrefs'tir. Backlink analizi ziyaretçi analizi gibi pek çok konuda sınırsız olanak tanıyan yazılımlar ile web sitenizi sürekli analiz etmeniz ve güncel tutmanız gerekmektedir.

Siz Sorun Wind Medya Uzmanları Cevaplasın...

Kurumsal Web Tasarım


Wind Medya sıra dışı güvenli ve yeni teknolojik alt yapı ile size Web Tasarım'da yeni bakış açısı getiriyor !

SEO Uyumlu Web Tasarım

Web Tasarımlarımız Google Dostu ve SEO Uyumludur. Web tasarım yaptırmadan önce mobil uyumlu mu, Google standartlarına uygun mu bilmelisiniz. Biz %100 SEO ve Google uyumlu web tasarım yapıyoruz.

Mobil Uyumlu Tasarım

Mobil platformlar için ekstra ücret ödemenize gerek yok! Yeni web siteniz akıllı telefon, tablet ya da diğer cihazlarda sorunsuzca görüntülenebilecek. Mobil web tasarım ve Mobil SEO hizmetleri ile emrinizdeyiz.

SEO - Google Optimizasyonu

Başta Google olmak üzere, tüm arama motorlarıyla uyumlu ve SEO'ya uyumlu web tasarım yaparak internette blunmanız için ilk adımı atıyoruz. Google Optimizasyonu yaptırın, rakiplerinizin önüne geçin.

Yukarı Çık