9 . Y ı l ı m ı z
Outlook Pop E-Posta Kurulumu

Outlook Pop3 Mail Kurulumu

Bu yazıda outlook pop mail kurulumu hakkında bilgi vereceğiz. Bilindiği üzere POP kavramı İngilizce olarak  Post Office Protocol sözcüklerinin biraraya gelmesinden oluşur ve elektronik olarak  posta alınması için kullanılmakta olan, IMAP ve  SMTP tarzında olan elektronik  posta iletişim protokollüne verilen isimdir.

Bu Kurulum Nasıl Yapılır?

Şimdi de outlook pop mail kurulumu nasıl yapılır adım adım açıklayalım:

  • İlk olarak bilgisayar üzerinde ki burada türü fark etmez, Outlook uygulaması açılır. Eğer bilgisayarda yok ise yüklenmesi gerekir.
  • Outlook uygulaması açıldıktan sonra sırada ilk adım vardır. Bu noktada üstte sol köşede olan Dosya ikonuna tıklanır
  • Açılmış olan pencerede ikinci aşamada hesap ekle butonuna basılır
  • Burada kişilerin karşısına elle kurulum veya ek sunucu türleri başlıklı bir bölüm çıkar. Bu seçilir ve ilerle tuşuna basılır
  • Yeni açılan pencerede bu defa POP veya IMAP seçeneği işaretlenerek ilerle tuşuna basılır
  • Açılan sayfa POP ve IMAP ayarları sayfasıdır. Burada ilgili bilgiler doğru ve eksiksiz bir biçimde girilir. Sağda orta kısımda yer alan kutunun içine tık konur. Onun altında olan kısımda ise Yeni Outlook veri dosyası seçilir ve hemen altında yer alan Diğer Ayarlar kısmına buradan giriş yapılır
  • Giden Sunucu Menüsü içerisinden (SMTP) seçeneği işaretlenir. Yine hemen altında yer alan Gelen posta sunucum ile aynı adı kullan seçeneği seçilir. Tamam butonuna basılır.
  • Bu işlemden sonra yine aynı bölümde yer alan Gelişmiş bölümüne girilir. Burada STMP sunucusunun portu 587 olarak güncellenir. Akabinde İletinin bir kopyasını sunucuda bırak ve hemen altında yer alan kısma 14 değeri giriş işaretlenir. Yine tamam butonuna basılır. Sonrasında önce İleri, sonra Kapat ikonlarına basılır.
  • En son gelen sayfada Son seçeneği ile tüm sayfalardan çıkılır. Böylece bu kurulum tamamı ile yapılmış olur. Basit gibi görünen aşamalara sahip olsa da teknik bir işlemdir.

Kurulum Ücreti Nedir?

Outlook pop mail kurulumu için baştan bir rakam verilmesi kesin rakamı şudur demek olası değildir. Öncelikli olarak rakamı bu alanda hizmet veren firmanın firmanın fiyat politikasının belirlediği söylenebilir. Çoklu kurulumlarda ise rakam birimsel bazda otomatik olarak doğal bir biçimde düşer.

Bu Hizmet Kimler İçindir?

Outlook pop mail kurulumu özellikle kurumsal mail adresi kullanan profesyonel iş yaşamında olan insanlar içindir ama istenirse  gerekli olmasa da daha özel olarak da kullanılabilir.

Böylesi Bir Hizmet Nereden Alınır?

Son olarak outlook pop mail kurulumu hizmeti nereden alınır sorusunun yanıtını vermek gerekir ise elbette bu alanda hizmet alabileceğiniz çok fazla yer vardır ama bu alanda güvenle, en problemsiz bir biçimde hizmet alınabilecek olan firma alanının en iyilerinin başında gelen ve çok yönlü bir biçimde hizmet vermekte olan  Wind Medya isimli kuruluştur. Alanında eğitimli, donanımlı ve de yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile çalışan beyaz yakalı çalışanları ile hizmet verir. Gerekli her durumda da zaman fark etmeksizin destek sunar.